Gå en skön promenad och njut av hembakad fika

— POÄNGPROMENAD FRÅN TORPET KOLMADEN —

Vi arrangerar poängpromenader fem söndagar på våren och två söndagar på hösten.
Barnvagnsvänliga stigar, olika slingor varje tillfälle (ca 2-3 km). 

Frågor finns för både vuxna och barn.

Det finns även lotter att köpa och vi har servering i ladan efteråt. 

Start mellan klockan 10 och 13.

Startavgift:  Vuxna 30 kr. Barn (t.o.m. 12 år) 10 kr.  


 

-   Vårens Poängpromenader 2023  -


Programmet finns nu i nedanstående PDF-fil

                  



                                   Arrangör: Skogskarlar, Skogsflickor och Skogsveteraner                                


Medlemmar från Skogsflickornas, Skogskarlarnas och Skogsveteranernas klubbar: 

Tolereds AIK, Utby IK, Kungälvs OK, Göteborg-Majorna OK, OK Landehof, IFK Göteborg, Sjövalla FK, IK Uven, Sävedalens AIK, IK Stern, FK Herkules, Göteborgs SK, Frölunda OL och Lerums SOK ansvarar för poängpromenaderna.


5 februari 2023

                                        Arrangör: Göteborgs SK, Frölunda OL och OK Alehof.

Vinnare vuxen:                                                        Vinnare barn:

Helena Bseiso                                                         Erik Hilmersson


22 januari 2023

                                           Arrangör:  IK Stern och FK Herkules

Vinnare vuxen:                                                               Vinnare barn:

1. Anders Svensson                                                        1. Tilda Gustafsson

2. Birgitta Claeasson


8 mars 2020

                                                    Arrangör:  Göteborg - Majorna OK

Vinnare vuxen:                                                                         Vinnare barn:

1.  Eva  Vigren                                                                           1.  Sam Larsson

2.  Birgitta  Wederbrand

3.  Hans Andersson


23 februari 2020

                                        Arrangör:  Tolered - Utby och Kungälvs OK

Vinnare vuxen:                                                                           Vinnare barn:

1.   Hans Andersson                                                                    1.  Axel Botha Hedén

2.  Birgitta Wederbrand

   9  februari 2020

                                 Arrangör: Frölunda OL, OK Alehof och Göteborgs Skidklubb

 Vinnare  vuxen:                                         (Väderlek: Storm och ösregn - lite deltagare - inga barn)

 1. Jan Olderin

26 januari 2020

Arrangör: IK Stern och FK Herkules

Vinnare vuxen

1.  Dan Nilsson

2.  Eva Mannevik

3.  Gunilla Broberg



Vinnare barn

Delat första pris

1.  Erik Hilmersson

1.  Svea Thunvall

12 januari 2020

Arrangör: Sävedalens AIK och Lerums SOK

Vinnare vuxen:

1.  Gunnel Montgomery

2.  Lena Carlsson

Vinnare barn:

1.  Ben Lundvall